Co warto wiedzieć o pielęgnacji olejkami do twarzy?

Rosnąca popularność kosmetyków naturalnych sprawia, że coraz częściej i chętniej sięgamy także po olejki do twarzy. Te są promowane jako rozwiązania bogate nie tylko w kwasy tłuszczowe, ale i w witaminy, zainteresowanie nimi znajduje więc uzasadnienie.

Zanim jednak włączymy olejek do twarzy do codziennej pielęgnacji, powinniśmy zadać sobie pytanie o to, który z kosmetyków tego rodzaju może nas zainteresować w pierwszej kolejności. Przyda się nam również wiedza na temat tego, jak ma wyglądać jego praktyczne wykorzystanie.

Jaki olejek wybrać?

Choć olejków na twarz jest wiele, wybór tego najbardziej atrakcyjnego nie powinien być skomplikowany. Kluczowe znaczenie ma to, z jakim typem cery mamy do czynienia.

Olejek powinien odpowiadać jej potrzebom, a te zmieniają się w zależności od tego, czy jesteśmy właścicielkami cery suchej, czy też tej, która ma skłonność do zmian trądzikowych.

Naturalny olejek kosmetyczny

Cera sucha i dojrzała wydaje się stworzona do tego, aby korzystać z olejku z nasion chia, olejku sojowego i olejku ze słonecznika. Cera mieszana to z kolei idealne pole do popisu dla olejku lawendowego i różanego. Szczegółowe informacje na ten temat niemal zawsze znajdziemy zresztą na opakowaniu kosmetyku.

O olejkach możesz dowiedzieć się więcej tutaj.

Wybierając olejek warto też możliwie szybko zorientować się, czy jest on schnący, półschnący, czy też suchy. Informacja ta zwykle jest podawana na jego opakowaniu. Ma duże znaczenie, bo ułatwia nam planowanie codziennej pielęgnacji z ich udziałem.

Olejek do twarzy w praktyce

Olejki na twarz mogą być wykorzystywane na wiele sposobów, dziś największą popularnością cieszy się jednak oczyszczanie skóry twarzy olejami znane też jako metoda OCM. Ta zakłada nałożenie ulubionego olejku na skórę, wmasowaniu go w nią, a następnie – dokładne ścieranie z wykorzystaniem ręcznika zwilżonego niewielką ilością ciepłej wody. Jeśli twarz wymaga bardziej starannego oczyszczania, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby powtórzyć zabieg nawet kilka razy. Już po jego zakończeniu twarz będzie wymagać oczyszczenia.

Można w tym celu sięgnąć zarówno po mydło, jak i po każdy inny kosmetyk, o którym wiemy, że dobrze wywiązuje się z tego zadania. Metoda OCM jest początkowo dość czasochłonna, najlepiej więc stosować ją na noc.